En iyi ısıtma nasıl elde edilir?

İnsanların her zaman iç mekan sıcaklıkları ile ilgili bireysel tercihleri ​​olacak, ama çoğumuz muhtemelen 19 ila 22 derece arasındaki sıcaklıklarda gelişiyor. Sahip olduğunuz "refah sıcaklığı" ne olursa olsun, sıcaklığınızı olabildiğince bile tutmayı bilmek en önemli şeydir.

Önemli termostat

Termostat, sabit bir sıcaklığın muhafaza edilmesinde önemli bir rol oynar. Beha Smartovner'de orantılı regülasyona sahip gelişmiş bir elektronik termostat kullanıyoruz. Bu termostat çok hassastır ve ısıtma elemanlarını açıp kapatmak arasında çok kısa bir süre sağlar. Bu, sabit bir sıcaklık verir ve 21 ° C'de sıcaklık sapması aslında +/- 0.2 derece kadar düşüktür.

Odadaki fırınları nereye yerleştirmeliyim?

Rahat bir iç ortam sıcaklığı elde etmek için, evin sahip olduğu ısı kaybını karşılamanız gerekir. Modern pencereler yoğun olsa da, duvarların yanı sıra yalıtımı yapmazlar. Hava, pencerelerin içinde soğutulur, aşağıya doğru ve bacaklarda soğuk sürtünme hissi verir. Bu soğuk cins denir. Her pencerenin altına bir akış fırınını monte ederek soğuk ışınları temizleyebilirsiniz. Fırın tercihen pencere ile aynı genişliğe sahip olmalıdır. Bu, en iyi iç mekan iklimini sağlar ve en eşit ve konforlu ısı dağılımını elde edersiniz.

Kaç fırın lazım?

Basit bir kural, iyi bir yalıtımı olan bir evde yakl. Her 100 watt metrekare. Bu, örneğin, anlamına gelir. 10 metrekarelik bir odada, yakl. 1.000 watt Daha zayıf bir izolasyona sahip eski bir eviniz varsa, Watt gücü değerini arttırmalısınız. metrekare bir şey. Banyoda, günde 130 watt genellikle hesaplanır. metrekare. Fırınlar ayrıca pencereler altına monte edilmeli ve tercihen pencerenin genişliğini kaplayan bir fırın seçmelisiniz.

Banyolarda ve ıslak odada ne düşünmeliyim?

Banyolarda ve oturma odasındaki fırınların montajı bazı özel dikkat gerektirir. Kullanılacak fırınların gereksinimleri, odanın fırın içine yerleştirildiği yere bağlıdır. Bir banyo, fırının yoğunluğunun veya IP sınıfının (Giriş Koruması) akan suyun veya duşun çevresine göre artması gereken alanlara bölünür.

Islak odalarda bölge bölümü

Banyo veya ıslak odalar için ısı ısıtıcıları, kuruldukları alanlarla ilgili olarak aşağıdaki koruma derecesine sahip olacaktır:

A Alanı : Yatay düzlemde B alanı dışında 240 cm. 225 cm yükseklik. Minimum IP X 0

Alan B : Yatay düzlemde C / D alanının 60 cm dışında. 225 cm yükseklik. Minimum IP X 4

Alan C: 

Alan D :

küvet
Küvet olmadan duş
Küvetli duş